Програма "Таксирувальник" - якісне і оперативне проведення ревізій.

якісне проведення ревізій

Ревізія в магазині - справа клопітка, нервова, а також хвилююча, і не тільки для тих, кого перевіряють, а й для тих, хто це робить. Очікування махінацій з одного боку, страх недостачі з іншого. Стомлюючі перерахунки, якщо справа стосується дрібноштучних товарів. Якісь позиції забуваються, потім знаходяться. Загалом, ревізія ...

Не рекомендується проводити ревізію у вечірній, або нічний час. Адже в цей період підсвідомо виникає бажання все зробити швидше, що на ділі призводить до спотворення цифр або товарних залишків.

 

До уваги всіх зацікавлених пропонується проста, можливо навіть, примітивна, але достатньо ефективна програма "Таксирувальник", що дозволяє полегшити проведення ревізії, мінімізувати можливість виникнення помилки при перерахунку товарів, а також негайно отримати результат ревізії, звичайно при дотриманні певної послідовності дій. Головне, що час проведення ревізії істотно скорочується.

ревізія з ноутбуком

Звичайно, для оперативного проведення ревізії потрібен ноутбук і користувач, що вміє на ньому працювати. Крім того, для роботи програми "Таксирувальник" необхідно щоб на ноутбуці був попередньо встановлений BDE-Administrator. Ніяких додаткових спеціальних налаштувань виконувати не треба. Програма переноситься на ноутбук звичайним копіюванням, і після розміщення в будь-якій теці - готова до роботи.

До відома : головна форма програми коректно відображається при роздільній здатності екрана ноутбука 1366 х 768 пікселів. У випадку використання ноутбука з меншою роздільною здатністю, частина головної форми буде урізана, що викликає певні труднощі при введенні даних. Крім того, якщо на ноутбуці відсутня права цифрова панель і неможливо для її імітації перейти в режим NumPad - тоді треба визнати, що на такому ноутбуці не вдасться оперативно провести ревізію.

 

Ставимо ноутбук посеред відділу магазину і виконуємо taxer.exe. Після першого запуску отримаємо наступне :

програма для проведення ревізії

Результат, або підсумок, ревізії визначається порівнянням розрахункового і фактичного значення залишку товару. Тому перед початком підрахунку необхідно ввести в програму визначений розрахунковий залишок, що може обчислюватися, наприклад, наступним чином :

розрахунковий залишок = фактичний залишок останньої ревізії + поступлення товару + переоцінка товару(збільшення ціни) - виторг - списання товару - переоцінка товару(зменшення ціни). Натискаємо на кнопку розрахункового залишку :

програма для проведення ревізії

Для початку ревізії все готово! Але ще декілька слів...

Зрозуміло, що всі попередні ревізії проводилися згідно певних правил, що вдосконалювалися можливо протягом тривалого періоду. Наприклад, послідовність перерахунку товарів у відділі, спосіб запису підрахунку на папері (кількість записів в колонках, на листках чи зошитах), дублювання записів підрахунку іншою людиною, тощо...
Не потрібно негайно руйнувати попередні звички. Порада : першу ревізію з ноутбуком проведіть як зазвичай, але таким чином, щоб в програму вводити дані, які кимось дублюються на папері, з метою подальшої звірки. У цьому випадку створювати нову групу обліку треба щоразу після закінчення колонки цифр на листкові паперу, чи самого листка, і назва цієї групи може бути будь-якою (колонка 1, стовпчик 2, лист 3, тощо). Це незручно, повільно і неефективно. Вже після першої ревізії буде зрозуміло, що створювати групи обліку треба іншим, більш змістовним способом, що в подальшому призведе до позитивного результату. Адже при виникненні проблем, коли щось пропущено, не враховано чи потребує уточнення легше відшукати і виправити можливу помилку у великому переліку.

Якщо послідовність перерахунку товарів у відділі вже визначена, починаємо...

програма для проведення ревізіїСтворюємо нову групу обліку. Пишемо назву групи у відповідному полі і натискаємо <Enter>, або клавішу "Додати групу". Слід зазначити, що якщо програма для ревізії вже використовувалась, назви груп визначені і не потребують змін, тоді перед початком ревізії потрібно натиснути на кнопку "Вилучити все" при увімкненому перемикачі "Лишити назви". Всі числові значення будуть обнулені, а назви груп збережені для початку нової чергової ревізії. Якщо зняти перемикач "Лишити назви", тоді при "вилученні всього" буде очищена вся база даних і програма повернеться у вихідний (початковий) стан. Для вилучення однієї групи натискаємо на кнопку "Вилучити групу" при розміщенні активної лінії у списку груп на відповідній позиції. Спочатку вилучаються всі введені дані, що відносяться до цієї групи, а потім власне і сама група.

програма для проведення ревізії

Після створення нової, або вибору існуючої групи безпосередньо починається підрахунок товару. Той хто рахує товар повинен чітко оголошувати позиції для введення, наприклад : 5 х 12,50 (п'ять по(на) дванадцять п'ятдесят) або 2,5 х 20 (два з половиною по(на) двадцять), тощо... Користувач ноутбука в полях вводу Кількості і Ціни негайно виконує : 5 <Enter> 12,50 <Enter> 2,5 <Enter> 20 <Enter>. Добуток двох чисел, загальна сума поточної групи, фактичний залишок ревізії і результат ревізії (надлишок/нестача) обраховуються миттєво! При кваліфікованому користувачеві ноутбука повільною ланкою в даному процесі виявляється швидкість підрахунку товару і подача даних для введення в програму. Можливо для прискорення, є сенс задіяти для рахування кількості товару двох (трьох?!) спеціалістів, які по черзі оголошують позиції підрахунку і на повну силу навантажують користувача ноутбука. Зрозуміло, що виникає питання довіри між тими, хто рахує товар, хто записує (можливо) все в зошит, хто заносить дані в програму. В кожному окремому випадку керівник ревізії приймає рішення як організувати роботу, а в цій інструкції лише описано яким чином цю роботу автоматизувати, оптимізувати і, таким чином, прискорити.

Продовжимо. Через деякий час на екрані буде зображення схоже на наступне :

програма для проведення ревізії

Все гаразд. Ревізія просувається. Якщо в процесі підрахунку товару з'ясувалось, що пропустили якусь позицію, а її необхідно ввести не в кінець списку, а саме у визначене місце - тоді необхідно увімкнути перемикач "Включити режим вставки", стати в потрібне місце списку позицій таксирування і ввести пропущену позицію. Іноді виникає необхідність вводити певну послідовність сум без визначення кількості. У цьому випадку, замість того щоб в поле кількості постійно вводити 1(одиницю), можна тимчасово увімкнути перемикач "Блокування кількості" і вводити лише Ціну (Суму) :

програма для проведення ревізії

Періодично під час ревізії можна натискати кнопку "Контроль" для отримання довідкової інформації про кількість введених позицій від початку ревізії і про внутрішній стан введених даних. Якщо замість "Ok" буде щось інше - це значить, що виникли проблеми. А саме : або стався несанкціонований доступ до файлів бази даних повз програму, або десь "помилилась" сама програма. Хоча такого ще не траплялось, але про такі випадки бажано повідомляти розробника.

програма для проведення ревізії

І насамкінець. Після підрахунку всієї кількості товару можна оцінити результат ревізії і визначити розмір премії, наприклад, для продавців. За бажанням можна все це роздрукувати. Але для цього, звичайно, потрібно або під'єднати принтер до ноутбука, або перенести програму на інший комп з принтером і там роздрукувати.

Для того, щоб скачати програму проведення ревізії натисніть на малюнок і трошки зачекайте. Удачі всім!

програма для проведення ревізії